Analityk hurtowego rynku energii elektrycznej i gazu ziemnego

Kariera

Informacja ogólna:

Firma/NIP

Energy Solution sp. z o.o.

Wynagrodzenie (widełki) + składowe

Miasto

Warszawa/Toruń

Forma zatrudnienia

Umowa o pracę

Stanowisko

Praca zdalna czy hybrydowa czy stacjonarna

Wszystkie formy dopuszczalne w zależności od jakości kandydata

Dział (nazwa/ilość osób)

Dział Portfolio Management, 7 osób

Narzędzia pracy

Komputer, telefon, dostęp do szkoleń, konferencji etc, dofinansowanie szkoleń/edukacji w związku z wykonywanymi zadaniami

Podległość

Manager Działu, Dyrektor Działu, Prezes Zarządu

Godziny pracy / dni

40h/tydz. Pełen etat, start pracy:8-9, koniec: 16-17

Dodatkowe benefity

Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie szkoleń/edukacji w związku z wykonywanymi zadaniami, wydarzenia integracyjne

Data planowanego zatrudnienia

Od stycznia 2024, w przypadku dobrej kandydatury elastyczność po naszej stronie

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyczny, techniczny, ekonomiczny
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne,
  • doświadczenie zawodowe na rynku energetycznym,
  • znajomość prawa i regulacji w zakresie obrotu energią elektryczną i gazem,
  • umiejętności analityczne, umiejętność wnioskowania i interpretacji danych, gotowość do nauki i rozwoju
  • rozumienie pracy systemów złożonych oraz myślenie strategiczne
  • samodzielność, odpowiedzialność, zaangażowanie oraz umiejętność dzielenia się efektami swojej pracy,
  • znajomość języka angielskiego.

Opis stanowiska

  • śledzenie i analizowanie bieżącej sytuacji rynkowej oraz krótko- i długoterminowych trendów cenowych,
  • pozyskiwanie, katalogowanie i analizowanie danych rynkowych,
  • budowa baz danych, tworzenie i aktualizacja modeli cenowych dla rynku energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, przygotowywanie wycen oraz prognoz cenowych,
  • udział w pracach zespołu zarządzającego pozycją energii elektrycznej, gazu ziemnego, praw majątkowych
  • wyciąganie wniosków ze zmian (strukturalnych i prawnych) zachodzących na rynkach,
  • aktywne doradztwo w zakresie stworzenia i wykonania strategii zakupowej, cyklicznych spotkań na temat wydarzeń rynkowych
  • utrzymywanie relacji z klientami

Maks. rozmiar pliku: 128 MB.

Zastrzegamy iż skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi Kandydatami.
Jednocześnie nie zapomnij w przesyłanym CV o zgodzie na przetwarzanie Twoich danych,
zgodnie z aktualnymi przepisami. Brak tej zgody uniemożliwi nam kontakt z Tobą.